Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /autoinstalator/joomla/templates/dd_university_104/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Sportowy sukces naszego gimnazjalisty

W styczniu 2018 roku Sebastian Wildman - uczeń klasy drugiej gimnazjum – wraz ze swoją drużyną zostali brązowymi medalistami Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu, czyli halowej piłce nożnej.      

            Sebastian sportową pasją zaraził się od ojca, który również jest zapalonym piłkarzem. Chłopak piłkę nożną trenuje już od ośmiu lat.  Pierwsze treningi odbywał w klubie piłkarskim Sławek Borzechowo. Następnie  przez kilka lat  doskonalił swoje umiejętności futbolowe w znanym klubie Gedania w Gdańsku. Obecnie  należy do starogardzkiego Beniaminka

 

 Jego wieloletni wysiłek przynosi spektakularne efekty. W grudniu ubiegłego roku drużyna Sebastiana ze Starogardu Gdańskiego wygrała turniej wojewódzki w Nowym Dworze, rywalizując z rówieśnikami Gryfa Tczew, Gryfa Słupsk, Moreny Gdańsk i Potulic. To zwycięstwo otworzyło bramę do sukcesu na skalę krajową.  W Ustce młodzi piłkarze Beniaminka zajęli trzecie miejsce w starciu z najlepszymi krajowymi drużynami w roczniku 2003. Zostali uhonorowani brązowymi medalami. W dowód uznania sportowcy zostali zaproszeni do Starostwa Powiatowego. Wicestarosta - Kazimierz Chyła - wraz z Patrykiem Gabrielem - Członkiem Zarządu Powiatu - pogratulowali im zwycięstwa oraz wręczyli upominki. Od trenera otrzymali pamiątkowe statuetki.

Serdecznie gratulujemy Sebastianowi oraz jego kolegom i życzymy dalszych piłkarskich sukcesów! Mamy nadzieję, że pasja i wytrwałość naszego gimnazjalisty będą inspiracją dla innych.   

B. K.