Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /autoinstalator/joomla/templates/dd_university_104/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Pasowanie pierwszoklasistów

11 października br. pierwszoklasiści zostali pasowani na nowych uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Edmunda Dywelskiego w Bytoni. Uroczystość przebiegała w podniosłej i uroczystej atmosferze. Na holu szkolnym zebrali się odświętnie ubrani uczniowie wraz z rodzicami, dyrekcją, wychowawczynią, nauczycielami i uczniami z klas 0, II i III. Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali krótki program artystyczny. Wykazali się świetną recytacją wierszyków, znajomością przepisów ruchu drogowego oraz pięknym śpiewaniem.

A nad wszystkim czuwały koleżanki i koledzy ze starszej klasy Lilia, Kinga oraz Paweł. Następnie uczniowie kl.I złożyli ślubowanie, że zawsze będą godnie reprezentować szkołę, zachowywać się kulturalnie i z szacunkiem traktować kolegów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły, sumiennie wykonywać obowiązki ucznia. Zgodnie z tradycją Dyrektor Tomasz Damaszk dokonał aktu pasowania przez symboliczne dotknięcie każdego dziecka ,,dużym ołówkiem”. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Koleżanki i koledzy z oddziału zerowego oraz  klas starszych przywitali młodszych kolegów oraz wręczyli upominki. Uczniowie otrzymali również przygotowane przez rodziców piękne rożki obfitości. Po uroczystości pierwszoklasiści zostali zaproszeni na słodkie przyjęcie przygotowane przez rodziców, które upłynęło w miłej i radosnej atmosferze. Ten dzień był bardzo miły i pełen niezapomnianych wrażeń. 

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

Magdalena Pruska