Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /autoinstalator/joomla/templates/dd_university_104/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Szanowni Rodzice!

Wszyscy znaleźliśmy się w nowej  sytuacji. W tym trudnym czasie funkcja dydaktyczna szkoły to tylko jeden z elementów. Teraz kluczowe jest budowanie poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, ułatwienie im zrozumienia własnych, trudnych emocji i emocji osób im najbliższych.

Ograniczenie funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związane jest z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Zmiana przepisów wprowadziła kształcenie na odległość, które będzie obowiązywało od 25 marca 2020 r. do 08 kwietnia 2020 r. Zmiany organizacyjne szkoły dotyczą wielu aspektów funkcjonowania placówki. Oto najważniejsze z nich:

  1. Programy nauczania i plan lekcji zostały zmodyfikowane.
  2. Praca Państwa dzieci z klas IV - VIII będzie polegała na tym, że w dzień poprzedzający daną lekcję za pomocą dziennika elektronicznego Librus codziennie będą otrzymywać zadania do wykonania. W przypadku braku możliwości korzystania z dziennika elektronicznego rodzice otrzymają smsa z zadaniami do wykonania. Na wykonanie i odesłanie zadań uczniowie będą  mieli  48 godzin od godz. 9.00 dnia, na który praca została zadana np. praca została zadana na dzień 25 marca – uczniowie mają czas z przekazaniem odrobionej pracy do godz. 9.00 dnia 27 marca. Uczniowie klas I – III, dzieci z oddziałów przedszkolnego i przedszkola będą otrzymywały zadania niepodlegające ocenie. Uczniowie uczęszczający na logopedię, terapię pedagogiczną, rewalidację i zajęcia korekcyjno–kompensacyjne również otrzymają zadania.
  3. Wychowawcy klas będą pełnić w tym okresie funkcję koordynatorów zdalnego nauczania. W przypadku jakichkolwiek problemów związanych ze zdalnym nauczaniem prosimy zwracać się do nich.
  4. Konsultacje z wszystkimi nauczycielami będą możliwe na platformie dziennika elektronicznego Librus w dniach 26 marca i 2 kwietnia w godzinach od 10.00 do 11.00 oraz 31 marca i 6 kwietnia  od godziny 17.00 do 18.00.
  5. W razie potrzeby pedagog będzie dostępny pod numerem telefonu 796 899 160.
  6. Opracowany został nowy system oceniania. Przedmiotowe zasady oceniania zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły.
  7. W przypadku niemożności wykonania pracy przez ucznia z powodu choroby należy poinformować wychowawcę.
  8. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny: 58 5884384 lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy rodzice są w stanie pomóc swoim dzieciom w procesie zdalnej edukacji. Proszę jednak, aby w miarę możliwości wspierać dzieci w procesie nauczania. Jednocześnie zapewniam, że dokonam wszelkich starań, aby ułatwić wdrożenie i funkcjonowanie nowego modelu edukacji.

    Bytonia, 24 marca 2020 roku 

Dyrektor szkoły

                                                                                                                       /-/ Tomasz Damaszk