Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /autoinstalator/joomla/templates/dd_university_104/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

II Konferencja „Trzy kroki ku dobrej relacji z dzieckiem”.

Po raz drugi, Rada Rodziców i Publiczna Szkoła Podstawowa imienia Edmunda Dywelskiego w Bytoni zorganizowała konferencję z cyklu „Trzy kroki ku dobrej relacji z dzieckiem”. 15 marca 2018 roku – w czwartek przed południem, w szkole spotkali się rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkół i przedstawiciele samorządu gminy Zblewo i gmin ościennych, aby poznać zagadnienia związane z wiekiem dorastania młodzieży szkolnej.  Poznając potrzeby i zagrożenia okresu adolescencji uczestnicy spotkania mieli czas na refleksję jak ważna jest edukacja rodziców w tym zakresie.

Zostały też przedstawione obszary współpracy szkoły z rodzicami w zakresie wspólnego budowania programu wychowawczego – w odniesieniu do świata wartości skupionego wokół rodziny i nauczania Jana Pawła II. Była to także okazja do prezentacji – w tym kontekście, idei programu wsparcia pn. Szkoła Promująca Zdrowie. To program, który skupia się na budowaniu właściwych relacji między uczniami, nauczycielami i rodzicami. Relacje te budowane są na wzajemnym zaufaniu, poznawania siebie i wspieraniu dziecka w harmonijnym rozwoju.

Konferencja odbyła się pod merytorycznym patronatem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Starogardzie Gdańskim. W wyniku tego spotkania planowane są warsztaty dla rad rodziców szkół powiatu starogardzkiego na przełomie września i października br., które mają dotyczyć roli rodziców w społeczności szkolnej.