Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /autoinstalator/joomla/templates/dd_university_104/functions.php on line 201

Uczniowie klasy siódmej oraz szóstej na zajęciach rozwijających z matematyki stawiali pierwsze kroki w nauce programowania za pośrednictwem Arduino, sprzętu zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Arduino to platforma, dzięki której w łatwy sposób można tworzyć oprogramowanie na gotowe systemy wbudowane. W ramach Arduino jest środowisko komputerowe, język programowania oraz specjalne płytki

z oprzyrządowaniem, które można samodzielnie programować. Po zapoznaniu się z instrukcją oraz poszczególnymi elementami zestawu, uczniowie rozpoczęli zabawę z programowaniem. Stworzyli m.in. kalkulatory, zegary oraz małe roboty. To idealny zestaw startowy do nauki robotyki, który daje nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania.

Na zajęciach rozwijających zdolności matematyczne dla klas IV-VI odbyły się lekcje z wykorzystaniem drukarki 3D. Na pierwszych zajęciach dzieci zostały zapoznane z instrukcją działania oraz budową drukarki. Podczas kolejnych zajęć uczniowie poznali tajniki tworzenia wizualizacji 3D i stworzyli swoje pierwsze tego typu projekty, które zostały wydrukowane na kolejnych zajęciach. Podczas lekcji informatyki uczniowie również zapoznali się z różnymi programami do tworzenia projektów 3D. W ramach realizacji projektu odbył się konkurs na najlepszą ozdobę świąteczną 3D. Ponadto uczniowie wykorzystali sprzęt z #Laboratoria Przyszłości oraz nabyte umiejętności projektując i przekazując serduszko na WOŚP.

 

Sala kulinarna, która została wyposażona w sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości cieszy się ogromnym zainteresowaniem i tętni życiem. Uczniowie bardzo chętnie odkrywają swoje talenty i rozwijają swoje zainteresowanie gotowaniem.

Uczniowie pod okiem Koła gospodyń wiejskich w Zblewie, które przeprowadziło w naszej sali kulinarnej warsztaty, poszerzyli swoją wiedzę o kuchnię kociewską. Tego dnia odwiedziła nas również telewizja Gdańsk. Ponadto odbyły się warsztaty dotyczące powstawania ciast i ciasteczek przeprowadzone przez pracowników Cukierni Kropek w Zblewie. Dzień Chleba w naszej szkole obfitował w zapachy pysznego pieczywa przygotowanego przez uczniów. Można było spróbować chleba z tradycyjnym smalcem i kiszonymi ogórkami. Swoją wiedzą oraz doświadczeniem chętnie dzielą się z uczniami rodzice oraz dziadkowie, którzy bardzo często odwiedzają nas w sali kulinarnej i razem gotujemy.

W szkole pachniało już goframi, ciastami, naleśnikami, pizzami, piernikami, chlebem, bułkami, klopsikami oraz potrawami z tradycyjnej kuchni kociewskiej. Czekamy na więcej….

 

 

 

 

 

dycht

laboratoriaWe wrześniu 2022r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Bytoni przystąpiła do programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Laboratoria Przyszłości”. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoła otrzymała wsparcie finansowe wartości 60.000 zł, które przeznaczyła na zakup określonego sprzętu:

Zakupiony sprzęt wykorzystywany będzie na lekcjach, zajęciach dodatkowych oraz podczas imprez okolicznościowych.