Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /autoinstalator/joomla/templates/dd_university_104/functions.php on line 201

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /autoinstalator/joomla/templates/dd_university_104/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Projekt „Umiem pływać”.

umiem pływaćProjekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” w formie zajęć sportowych dla uczniów kl. II był realizowany od 14 maja do 24 września 2018 r. Projekt skierowany był do uczniów szkoły podstawowej z klasy II z Bytoni. Łącznie skorzystało z niego 15 dzieci z klasy I i II . Zajęcia nauki pływania zorganizowane zostały przez Gminę Zblewo. Kurs pływania obejmował 10 dwugodzinnych wyjazdów raz w tygodniu. Zajęcia odbywały się w Aquaparku w Kościerzynie. Głównym celem projektu było upowszechnianie aktywności fizycznej oraz nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania.

Pod okiem instruktorów uczestnicy zostali podzieleni na 2 grupy w zależności od umiejętności pływackich. Podczas zajęć drugoklasiści i pierwszoklasiści opanowali podstawowe czynności w wodzie, zanurzenie głowy do wody, ćwiczyły wyporność itp. Oprócz nauki pływania, zawsze był czas na gry i zabawy z wykorzystaniem poznanych elementów, co sprawiało dzieciom dużo radości.

Podczas dojazdu opiekę nad dziećmi sprawowali nauczyciele z naszej szkoły. Natomiast w czasie zajęć na basenie instruktorzy, ratownicy i nauczyciele. Zajęcia w ramach projektu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim propozycja skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz zachęcanie i wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych na basenie.

Życzymy młodym pływakom dalszego doskonalenia swoich umiejętności, a wszystkim osobom, które umożliwiły dzieciom uczestnictwo w projekcie- dziękujemy.

                                                                                       

Maria Liczywek